23 تیر 1403
بانک و بیمه صنعت

مدیر کل صمت گیلان در دیدار با مدیر بانک ملت:”جهش تولید، به تزریق منابع بانکی نیاز دارد


سلام صنعت/مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: طرح‌های نیمه تمام صنعتی برای تکمیل و شتاب، مستلزم پشتوانه مالی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت، تیمور پورحیدری در دیدار با رئیس بانک ملت استان گیلان که با حضور مدیر دو پروژه بزرگ صنعتی هایتک برگزار شد، اظهار داشت: دانش فنی و بازار مطلوب را دو اصل اساسی برای پایداری تولید است.

وی حمایت از صنایع هایتک و دانش محور را راهبرد اعتلای صنعتی دانست و گفت: دو طرح صنعتی بزرگ در زمینه تولید قطعات خودرویی و صنایع فناور ساختمانی در رشت منتظر حمایت تسهیلاتی برای اجرا و تکمیل طرح توسعه پروژه خود هستند و قطعاً همکاری مناسب بانک‌ها می‌تواند نتیجه بخش باشد.

پورحیدری با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم اظهار داشت: تحقق جهش قابل توجه در تولید کشور مستلزم فراهم شدن ملزومات و بسترهایی است که در گام اول نیاز به تزریق منابع مالی و بانکی دارد تا شاهد پویایی و افزایش ظرفیت های واحدهای صنعتی باشیم.

وی همچنین گفت: طرح توسعه شرکت قفلیران یکی از بزرگترین تامین کنندگان قفل خودرو برای خودروسازان کشور است و طرح شرکت گسترش فن آوری‌های صنعت ساختمان، مبتکر در زمینه حفاظت از ساختمان در برابر زلزله و بلایای طبیعی می باشد.

در ادامه این نشست، علی زینعلی، مدیر امور شعب بانک ملت استان گیلان نیز برای حمایت و پشتیبانی واحد‌های تولیدی در سال جهش تولید اعلام آمادگی کرد و گفت: سیاست ما کمک به کار آفرینان و توانمندسازی صنعتکاران هست.
وی حمایت از صنایع با تکنولوژی بالا را جز اولویت های بانک ملت دانست و گفت: برای ارائه خدمات و تسهیلات به کارخانجات فعال و فناور برای تکمیل خطوط و توسعه صنعتی گیلان استقبال می کنیم و همواره در این زمینه با اداره کل صمت تعامل و همکاری تنگاتنگی داریم.