3 مرداد 1403
سیاسی‌ فرهنگی

استاندار در شورای اطلاع رسانی گیلان:رسانه‌ها با عملکرد منصفانه روح امید را در جامعه بدمند

سلام صنعت/استاندار گیلان با اشاره به تاثیرگذاری رسانه‌ها و نقش مهم آنان در امیدآفرینی گفت: رسانه‌ها با بیان دستاورهای نظام و عملکرد دولت انقلابی، روح امید را در جامعه بدمند و تلاش دشمنان را برای ایجاد ناامیدی و یاس در جامعه و مردم خنثی کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) در شورای اطلاع‌رسانی گیلان با بیان اینکه برای مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن باید از همه ظرفیت‌های رسانه‌های داخلی اعم از نوشتاری و مجازی استفاده شود، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها از دولت مردمی و انقلابی تمجید کردند از اینرو انتظار است رسانه‌ها نیز به کمک دولت آمده و با انعکاس درست و واقعی اقدامات و دستاوردها و نیز نقد منصفانه در این رابطه، نقش موثر خود را در جنگ روانی، تبلیغاتی دشمن ایفاء کنند.
وی با اشاره به به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه رسانه‌ها و پایگاه های خبری فعال در فضای مجازی باید خود را به قانون مقید کنند، عنوان کرد: افزایش سطح آگاهی و تحلیلی مردم، نقد و نظارت، اطلاع رسانی و تبادل آرا، نقد منطقی و واقع بینانه از جمله محورهای مورد تاکید ایشان است که باید مورد توجه متولیان قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه قطار توسعه دولت شتاب گرفته و انتظار سنگ پرانی هم وجود دارد، اظهار کرد: عملکرد دولت در استان باید بازتاب صحیح و به موقعی داشته باشد و مسئولان دستگاه‌ها و فرمانداران دستاوردها و خدمات دولت را در حوزه فعالیت خود به خوبی تبیین کنند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به پیوست رسانه‌ای برای موفقیت در کارها ادامه داد: کمیته ارزیابی رسانه‌ها فعال شود و عملکرد رسانه‌ای در استان رصد شود.
وی با بیان اینکه تاکنون به تعهدات خود در حوزه اجرایی عمل کرده ایم و می کنیم، عنوان کرد: همواره با مردم صادقانه صحبت کرده ایم و در این میان اگر کاری و پروژه ای بنا به دلایلی به کندی پیش رفت و اننظار مردم برآورده نشد ضمن آنکه از آنان عذرخواهی کرده، دلایل این عدم پیشرفت را اعلام می‌کنیم.
عباسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح نور آن اقدامی موثر خواند که باید استمرار داشته باشد.
وی افزود: اجرای درست و مستمر طرح نور سبب ایجاد احساس آرامش و امنیت اخلاقی خواهد شد؛ ضمن آنکه برای خنثی‌کردن نقشه‌های دشمنان باید از همه اهرم ها و ظرفیت ها استفاده شود و آنها را سرجای خود نشاند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی اظهار کرد: برای اعتلای جمهوری اسلامی هزاران شهید، جانباز و آزاده دادیم؛ ۴۵ سال مقاومت کردیم و بر اساس آرمان‌های حضرت امام(ره)، ارزش‌های نظام و نگاه‌ امامین انقلاب ایستادگی و مقاومت کردیم و در این راه هیچ بهانه و سنگری را به دست دشمنان نمی دهیم.
استاندار گیلان در ادامه با تبریک هفته هلال احمر و بسیج سازندگی و تقارن با دهه کرامت اضافه کرد: جوانان در هلال احمر در حوادث و بلایا بدون معطلی برای امدادرسانی حضور می‌یابند و گروه‌های جهادی بسیج سازندگی نیز بدون مزد و منت به مردم خدمات رسانی کرده و محرومیت زدایی می‌کنند مجموعه هایی که نقطه اتکاء آنها مردم هستند.

*دشمن در جنگ نرم و ترکیبی با تمام توان در میدان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم و ترکیبی با تمام توان در میدان است، گفت: آنها در این جنگ با هدف قراردادن دستاوردهای انقلاب؛ جبهه‌ای کار می‌کنند ما نیز باید همینطور در مقابله با دشمن عمل کنیم.
محمد جلائی با تاکید بر اینکه در مقابله با جنگ نرم و ترکیبی دشمن باید با تمام توان و ظرفیت‌ها در میدان باشیم، اظهار کرد: بخشی از آسیب ما در این حوزه ناشی از آن است که به موازات دشمن فعال نیستیم که این نقیصه باید برطرف شود.
وی عنوان کرد: زیر سئوال بردن خدمات دولت و ایجاد اختلاف بین مسئولان از اقدامات جبهه دشمن است که در گیلان هم جدی دنبال می کند، عدم برخورد مناسب با فعالان این عرصه که بدون مجوز فعالیت دارند از جمله موضوعات است.
جلائی با اشاره به کار مهم رسانه اظهار کرد: شکایت و ایجاد محدودیت برای صاحبان قلم از سیاست‌های دولت نیست اما این موضوع دلیلی بر فعالیت افراد به صورت غیرقانونی و بدون مجوز نمی باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان کرد: دنبال مقصر نبوده و درصدد رفع مسایلیم؛ جبهه دوستان و دشمنان را می شناسیم؛ در مقابل انتقادها پاسخگو هستیم و واهمه از آن نداریم.
در این جلسه هریک از اعضا نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *