23 تیر 1403
معدن کسب و کار

اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی معدن گیلان انتخاب شدند

سلام صنعت/مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: با برگزاری مجمع عمومی نظام مهندسی معدن استان گیلان اعضای جدید هیئت مدیره معدن استان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری در جمع اعضای نظام مهندسی معدن با ابراز تبریک به اعضای جدید هیئت مدیره نظام مهندسی معدن استان گفت: رویکرد نظام مهندسی معدن می‌بایست تعامل بیشتر با اداره کل صمت گیلان به جهت برون رفت از چالش‌ها و مشکلات موجود در حوزه معدن باشد.

وی با ابراز تاسف از وجود برخی موانع و مشکلات در حوزه معدن استان خاطرنشان کرد: در مسیر فعال سازی و احیای معادن استان می‌بایست نظام مهندسی معدن با رویکرد علمی کمک یار اداره کل صمت باشد.

تیمور پورحیدری با اشاره به شرایط سخت بسیاری از ناظران نظام مهندسی معدن گاهاً می‌بایست در معادن دور افتاده و صعب العبور حاضر باشند تصریح کرد: البته این مشکل در سطح کشور وجود دارد و از طریق وزارت صمت پیگیر ایجاد شرایط و بستر مناسب‌ جهت حضور ناظرین در معادن استان هستیم تا به دنبال آن بتوانیم نظارت دقیق‌تر را در معادن شاهد باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه در گذشته فاصله بین نظام مهندسی معدن و اداره کل صمت گیلان ایجاد شده بود تشریح کرد: از زمان حضور اینجانب در اداره کل صمت گیلان تلاش بسیاری جهت تعامل بیشتر با نظام مهندسی معدن انجام شده است و از تیم جدید نیز انتظار دارم تا تعامل موثر و سازنده ای را در رفع موانع موجود داشته باشند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن اشاره به لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن استان اضافه نمود: اگر نظارت دقیق فنی ،قانونی و مداوم باشد بسیاری از سوء تفاهمات و دیدگاه‌های منفی در خصوص معادن برطرف خواهد شد و دغدغه دستگاه‌های نظارتی نیز برطرف خواهد شد و جای هیچ حرف و ایراد قانونی وجود نخواهد ماند.

دکتر پورحیدری با بیان اینکه معادن موجود استان پاسخگوی تامین مصالح پروژه‌های عمرانی استان نیستند افزود: می‌بایست با تعامل و جدیت دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله نظام مهندسی معدن در جهت فعال سازی معادن استان اقدام موثری صورت پذیرد تا در تامین مصالح پروژه‌های مهم استان از جمله راه آهن رشت کاسپین و پروژه پل سازی شهر رشت خللی ایجاد نشود.

گفتنی است نظام مهندسی معدن گیلان ۱۲۵۰ نفر عضو دارد و با برگزاری انتخابات؛محمد تقی رسایی به عنوان رئیس هیئت مدیره/ جواد کدخدا به عنوان نایب رئیس و خزانه‌دار هیئت مدیره/ مهناز جهانیار مقدم به عنوان دبیر هیئت مدیره/ رضا فلاح به عنوان عضو هیئت مدیره و منوچهر مرتضوی به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *