3 مرداد 1403
کسب و کار صنعت

تیمور پورحیدری:واحدهای صنعتی و معدنی نمونه گیلان انتخاب می‌شوند/ صنایع و معادن گیلان تا 26 اردیبهشت فرصت دارند

سلام صنعت/ مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از انتخاب واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان خبر داد و گفت: صنایع و معادن استان تا 26 اردیبهشت فرصت دارند در فرآیند انتخاب واحد های نمونه شرکت نمایند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تیمور پورحیدری گفت: اسامی واحدهای صنعتی و معدنی استان که امتیازات لازم را به دست آورند جهت انتخاب واحدهای نمونه ملی به وزارت صمت ارسال می‌شوند.
وی با بیان اینکه هر ساله یک یا چند واحد نمونه ملی از استان گیلان انتخاب می‌شود افزود: واحدهای صنعتی و معدنی استان می‌توانند از طریق پورتال اداره کل صمت گیلان و یا از طریق معاونت صنایع و معادن این اداره کل فرم‌های مربوطه را دریافت و در فرایند انتخاب واحدهای نمونه صنعتی و معدنی شرکت نماید.
مدیر کل صمت استان گیلان تشریح کرد: ارزیابی و بررسی‌های اولیه برای معرفی برگزیدگان این رقابت ملی ابتدا در كارگروههای استانی انجام می‌شود و سپس برترین های هر استان به كارگروه مركزی در وزارت صمت معرفی و در این كارگروه برترین ها انتخاب می‌شوند و در روز ملی صنعت و معدن مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
تیمور پورحیدری همچنین تصریح کرد: تولید در هر کشور زمینه ساز توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی برای شهروندان است و تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی می تواند انگیزه فعالان این عرصه را افزایش داده و گامی اساسی در راستای رونق تولید که از خواسته های اصلی رهبر معظم انقلاب از مسئولان است برداشته شود.
گفتنی است ۱۸۳۰ واحد صنعتی فعال در استان مشغول به فعالیت هستند و همچنین ۵۱ معدن فعال در استان وجود دارد که هرساله به مناسبت روز ملی صنعت و معدن غیر از انتخاب در سطح ملی؛ از بیش از 20 واحد صنعتی، معدنی با اهداء لوح و تندیس طی مراسمی باشکوه تجلیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *