23 تیر 1403
نمایشگاه-گردشگری-غذا

ثبت اقامت بیش از یک میلیون نفر در گیلان

گردشگری گیلان

سلام صنعت/مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت اقامت بیش از یک میلیون نفر – شب در گیلان خبر داد.

به گزارش سلام صنعت به نقل از مهر، ولی جهانی با بیان اینکه این تعداد مسافر از ۲۴ اسفند سال گذشته و با آغاز طرح نوروزی تاکنون از طریق زمینی و هوایی وارد گیلان شدند، اظهار کرد: در این مدت حدود ۶۰۰ هزار خودرو وارد گیلان شده است.

وی از ثبت اقامت یک میلیون و ۷۱۰ هزار و ۶۱۸ نفر – شب اقامت در گیلان خبر داد و افزود: بر اساس گزارش‌های آماری ۵۰ درصد تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان توسط گردشگران اشغال شده است.

جهانی از حضور ۲۳۲ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و گفت: این گردشگران از کشورهای آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصر و چین به گیلان آمدند.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به اینکه اماکن گردشگری و اقامتی تحت نظارت بازرسین قرار دارند، تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۱۵۶ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گیلان صورت گرفته که ۶۲ مورد تشویق، ۲۰ مورد تذکر و ۲ مورد اخطار کتبی گرفتند.

ولی جهانی با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های گردشگری گیلان افزود: بر اساس داده‌های آماری بیش از ۹۶ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *