3 مرداد 1403
ساختمان مسکن

ثبت تمامی قرارداد‌های اجاره در سامانه خودنویس از امسال اجباری می شود

خودنویس

سلام صنعت- مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: از ابتدای امسال تمامی قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس الزامی و قراردادهای خرید وفروش به زودی وارد این سامانه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» ؛ حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  با بیان اینکه  از ابتدای سال 1403 تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کدرهگیری رایگان باید در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند گفت:  با توجه به انتقال تمامی اطلاعات سامانه املاک ایران به سامانه خودنویس از این پس تمامی قراردادهای اجاره از طریق  این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: سامانه خودنویس جهت رفاه حال هم وطنان و در راستای نظارت و کنترل قیمت مسکن به همت وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده‌است تا هم وطنان بتوانند به‌صورت رایگان قراردادهای ملکی خود را ایجاد و ثبت کنند. 

جنتی با بیان اینکه  این سامانه به‌صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم ایران است و در نسخه فعلی، تمام اقلام اجاره ملک اعم از مسکونی، غیرمسکونی، مالکیت حقیقی، مالکیت حقوقی و چند مالکی در دسترس بوده است گفت:  همچنین پنل مشاور املاک نیز در دسترس مشاوران املاک قرار گرفته است و ثبت مبایعه نامه نیز امسال به سامانه خودنویس منتقل شده‌است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  اظهار کرد: از ابتدای سال 1403 تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان صرفاً می‌بایست در سامانه خودنویس به آدرسkhodnevis.mrud.ir ثبت شوند.

وی افزود: بر این اساس دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس علاوه بر اینکه توسط مشاوران املاک امکان‌پذیر است، توسط خود مردم به‌عنوان متعاملین نیز به‌صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *