3 مرداد 1403
فناوری

عربستان ۴۰ میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

سلام صنعت/ به گزارش اقتصادبومی به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز روز سه‌شنبه به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد که دولت عربستان سعودی قصد ایجاد صندوقی با ۴۰ میلیارد دلار پشتوانه مالی برای سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی دارد.

گزارش این روزنامه می‌گوید که نمایندگان صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی در این راستا طی هفته‌های اخیر با شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اندرسن هوروویتز و دیگر سرمایه‌گذاران آمریکایی برای شراکت احتمالی وارد مذاکره شده‌اند.

طبق این گزارش، یاسر الرمیان، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، با مقامات شرکت اندرسن هوروویتز درباره امکان تاسیس دفتر این شرکت در ریاض گفت‌وگو کرده است.

به گزارش سلام صنعت به نوشته نیویورک‌تایمز، مقامات صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی همچنین درباره نقشی که اندرسن هوروویتز می‌تواند ایفا کند و نحوه عملکرد چنین صندوقی مذاکره کرده‌اند.

این روزنامه افزوده که دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر نیز ممکن است در صندوق هوش مصنوعی عربستان سعودی که انتظار می‌رود از نیمه دوم سال ۲۰۲۴ میلادی آغاز به کار کند، مشارکت داشته باشند.

الرمیان ماه گذشته با اشاره به منابع انرژی و ظرفیت مالی عربستان سعودی، این کشور را یکی از مراکز بالقوه برای حوزه هوش مصنوعی در خارج از ایالات متحده معرفی کرده بود.وی تاکید کرده که پادشاهی سعودی برای تحقق پروژه‌های هوش مصنوعی و سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه فناوری «اراده سیاسی» دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *