23 تیر 1403
بورس صنعت

عرضه ۱۵۰۰ میلیارد تومان صکوک اجاره برای شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه

سلام صنعت/با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه به مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از طریق بورس تهران روز سه‌شنبه 15 اسفند ماه 1402 به مدت سه روز کاری عرضه عمومی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، صکوک اجاره یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی این شرکت با نمادهای صرمد۶۱۲، صرمد۰۶۲ و صرمد۶۲ با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه امید، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی افتخار حافظ و تامین سرمایه کیمیا به عنوان بازارگردانان و شرکت تامین سرمایه امید، گروه مالی داتام و تامین سرمایه کیمیا به عنوان متعهدین پذیره‌نویس از طریق بورس تهران عرضه عمومی می‌شود.

این اوراق چهار ساله، با نرخ ۲۳ درصد و مواعد پرداخت سه ماهه بوده و ناشر آن شرکت واسط مالی مهر چهارم است. ضامن پرداخت مبلغ اصل و اقساط هر دو اوراق مذکور بانک تجارت بوده و عامل پرداخت آن‌ها، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.

شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان میلگرد فولادی در کشور، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ با تولید انواع میلگرد آجدار «A3» از سایز هشت تا ۳۲ آغاز کرده است و در حال حاضر به عنوان دومین شرکت عرضه‌کننده میلگرد در بورس کالای ایران شناخته می‌شود.

این شرکت با رشد فروش بیش از ۵۵ درصدی در سال ۱۴۰۱ و کسب رتبه چهارم در زمینه رشد فروش، جزو شرکت‌های پیشرو در این شاخص در صنعت فولاد کشور به شمار می‌آید و نکته قابل توجه اینکه هم‌زمان با اولین تست عملیاتی خط تولید کلاف‌سازی، پیشرفت طرح‌های توسعه‌ای فولادسازی و احیا، ثبت رکورد تولید روزانه به میزان دو هزار و ۱۳۸ تن و ثبت رکورد تولید ماهانه به میزان ۴۷ هزار و ۶۲۳ تن، با تلاش و همت جهادی کارکنان و مدیران، برای اولین بار موفق به تحقق ظرفیت اسمی ۴۵۰ هزار تنی در روز ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *