23 تیر 1403
اقتصاد تجارت صنعت

نمایشگاه ایران اکسپو با حضور ۳ هزار تاجر خارجی برگزار می شود

سلام صنعت/به گزارش پایگاه خبری سلام صنعت به نقل از مهر، علی چاغروند، معاون کمیسیون‌ها، مجامع و شوراهای اتاق ایران در نشست معاونت بین‌الملل اتاق ایران و نمایندگان اتاق‌های مشترک اظهار کرد: اولین بار نمایشگاه ایران اکسپو (نمایشگاه توانمندی‌های صادرات جمهوری اسلامی ایران) از سال ۱۳۹۲ در ایران برگزار شده؛ امسال هم قرار است این نمایشگاه در اردیبهشت‌ماه با پیش‌بینی حضور سه هزار تاجر و بازرگان خارجی از کشورهای مختلف دنیا برگزار شود.

وی افزود: این نمایشگاه در حوزه صادرات در هفت گروه کالایی، صنایع غذایی، کشاورزی و شیلات؛ صنعت؛ فرش دستباف؛ صنایع‌دستی و گردشگری؛ دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات شیمیایی؛ صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی و گروه پتروشیمی برگزار خواهد شد.

چاغروند اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو چند هدف شامل افزایش مبادلات تجاری، رونق تولید و اشتغال شرکت‌های ایرانی سوق دادن فضای کسب‌وکار بخش خصوصی به عرصه بین‌الملل و ایجاد گفتمان جدید اقتصادی-تجاری و صنعتی با کشورهای مختلف دنیا و غیره، دارد.

مجیدرضا حریری، رئیس اتاق مشترک ایران و چین نیز در این نشست عنوان کرد: باید اول نیازها مشخص شود، وظیفه اتاق مشترک بازرگانی ساختن مسیر ارتباط بین دو کشور است. اما ما چه فهم مشترکی از اتاق‌ها داریم که می‌خواهیم این مشکلات را حل کنیم؟ برای همین باید اول سیستم راهبردی ما مشخص شود.

همچنین روشن‌علی یکتا، نایب‌رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: اتاق‌های مشترک شخصیتی مستقلی دارند و زیرمجموعه هیچ جا نیستند و می‌توانند راهنمایی برای اتاق ایران باشند. ما کارمند اتاق ایران نیستیم. برای رسیدن به هدف‌های عنوان‌شده باید ستاد هماهنگی تشکیل شود که در آن اتاق مشترک باید تعیین‌کننده است. اتاق مشترک خبرگان تجارت با کشور هدف هستند و باید به این جایگاه اهمیت داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *