23 تیر 1403
صنعت

کلنگ‌زنی و احداث مجموعه کارخانه‌های صنعتی رایزکو در بم

سلام صنعت/ مجموعه کارخانه های صنعتی رایزکو با ظرفیت تولید سالانه سه تا پنج میلیون قطعه خودرو، عصر روز گذشته با حضور استاندار کرمان و رییس هیئت مدیره رایزکو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم آغاز به کار کرد.

به گزارش اقتصادخودرو، مجموعه کارخانه تولید قطعات رایزکو در زمینی به مساحت ۵۵۰ هزار مترمربع، اعتبار ۱۷۵ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۳.۵ همت (۳۵ هزار میلیارد ریال)سرمایه گذاری ریالی راه‌اندازی می شود.

حمیدرضا صمدی، موسس و رییس هیئت مدیره هلدینگ رایزکو در آیین کلنگ‌زنی و احداث مجموعه کارخانه های صنعتی رایزکو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ گفت: ایران بیش از ۲.۵ برابر ترکیه دارایی و نیروی انسانی دارد و از لحاظ معادن نیز بیش از سه برابر عربستان ظرفیت دارد و باید این ثروت را به چرخه اقتصاد وارد کنیم.
رییس هیات مدیره رایزکو گفت: این مجموعه همیشه به دنبال اهداف والا و بهترین ها بوده و در نظر دارد تا همواره به این اصل پایبند باشد.

رئیس هیئت مدیران رایزکو گفت : رهبر انقلاب در ۱۴سال گذشته همیشه تاکید بر اشتغال، صنعت و امید کرده‌اند و ما وظیفه داریم همین خط و مشی را برای ایجاد اشتغال و امید به جامعه پیش برویم.

صمدی در ادامه خاطر نشان کرد:ما باید از حواشی پرهیز کنیم و این حواشی نباید سد راه تولید شوند و باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را پیشه راه کنیم و تولید را افزایش دهیم نه آن که به عنوان تولید کننده درگیر حواشی باشیم.

گفتنی است هلدینگ رایزکو که اکنون بیش از سه دهه از شروع فعالیتش می‌گذرد بیش از ۲۵ شرکت زیر مجموعه دارد. این مجموعه که در ابتدا فعالیت خود را در حوزه خودرو آغاز کرد اکنون در حوزه‌های متعددی همچون قطعه‌سازی، نفت و گاز و شتابدهی صنایع پتروشیمی، کامپاندهای پلیمری، نوآوری، صنایع غذایی و مسئولیت های اجتماعی فعالیت می کند.

این مجموعه همواره کوشیده با ارتقاء سطح کمی و کیفی محصولات خود در سطح کلاس جهانی چشم اندازی روشن از فعالیت‌های تولیدی و تجاری را در داخل و خارج از کشور ایجاد کند هلدینگ رایزکو با رعایت سطح استانداردهای جهانی در تولید محصولات مختلف توانسته است بازارهای صادراتی متنوعی را ایجاد و تعاملات بین المللی گسترده ای را مدیریت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *