3 مرداد 1403
حوادث

۳۲۱ فوتی در تصادفات نوروزی تاکنون ثبت شد

سلام صنعت/رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: متاسفانه آمار جان باختگان مسافران نوروزی از ۲۴ اسفنده ماه گذشته تاکنون به ۳۲۱ مورد رسیده است.

سایت تیتر قزوین نوشت: «سردار سیدتیمور حسینی روز جمعه در حاشیه بازدید از راه های ارتباطی استان قزوین و در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از زمان آغاز اجرای طرح نوروزی فراجا، یعنی از ۲۴ اسفندماه گذشته تا امروز ۵۰ هزار مورد تصادف در سطح جاده های کشور به وقوع پیوسته که ۴۳ هزار مورد آن خسارتی بوده و بیشترین آن نیز در معابر شهری صورت گرفته است.

او ادامه داد: در حوزه تصادفات جرحی نیز، همزمان با آغاز طرحی نوروزی تاکنون ۹ هزار و ۲۰۰ نفر از هموطنان ما مصدوم و مجروح شده اند.

سردار حسینی، موضوع تصادفات را همچنان مهمترین دغدغه پلیس دانست و اظهار کرد: همواره به هموطنان خود توصیه داشته ایم تا با رعایت نکات ایمنی، به ویژه در حوزه سرعت غیرمجاز و اجتناب از رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی که بیشترین علت تصادفات روزهای گذشته نیز بوده را مورد توجه جدی خود قرار دهند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا خاطرنشان کرد: از ۲۴ اسفندماه گذشته طرح نوروزی پلیس فراجا آغاز شد ولی عمده ترددها ما از ۲۹ اسفند شکل گرفت که این مساله به خاطر شرایط آب و هوایی بود که در اغلب استان های کشور شاهد آن بودیم.او آزادراه‌های قزوین-تهران و در ادامه قزوین-زنجان و تبریز را یکی از پرترددترین جاده های ارتباطی در کشور اعلام کرد و گفت: آزادراه قزوین-کرج به ویژه یکی از پرترددترین راه های ارتباطی کشور محسوب می شود.

سردار حسینی یادآور شد: براساس آخرین آمارهای کسب شده در محدوده استان قزوین و همزمان با آغاز طرح نوروزی تاکنون میزان ترددهای صورت گرفته در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

او با اشاره به اینکه پلیس کماکان با حجم بار ترافیکی در اغلب راه های ارتباطی کشور مواجه است، خاطرنشان کرد: امروز صبح در محورهای شمالی بار پرحجمی را داشتیم که برخلاف روزهای گذشته مجبور شدیم طرح محدودیت چالوس را زودتر آغاز کنیم، تا جایی که الان تردد در این مسیر از جنوب به شمال یک طرفه می باشد.او اضافه کرد: امیدواریم با تمهیداتی که از سوی همه دستگاه های خدمات رسان از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان امداد و نجات، امداد خودرو و اورژانس در کنار همکاران پرتلاش ما در پلیس راهور و پلیس راه سراسر کشور صورت گرفته شرایط لازم را برای تردد ایمن ایجاد کنیم اما مهمترین موضوع همکاری و مشارکت مردم است تا نسبت به توصیه های پلیس جدی باشند و نکاتی را که بیشترین آسیب ها را می رساند و باعث وقوع تصادفات می شود را مورد توجه قرار دهند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تاکید کرد: از هموطنان خود و به خصوص رانندگان درخواست تا از ترددهای شبانه خودداری کنند چرا که در طول روز شرایط مناسب برای سفر وجود دارد تا انشالله بتوانیم تا در پایان طرح نوروزی شرایط مطلوب و مناسبی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم بزنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *